Ga naar inhoud
  • 140 jaar Hesselink
  • FAQ
  • Duurzaamheid
  • Contact
  • DE
  • Horeca
  • Werk
  • Retail
  • Thuis
  • Over ons
  • Contact
  • 140 jaar Hesselink
  • FAQ
  • Duurzaamheid
  • Deutsche Website
  • Keuzehulp
  • +31 543 512 416
  • Inloggen en registreren
Home|Blog|Europese plannen verpakkingsafval
02-12-2022

Europese plannen verpakkingsafval

De Europese Commissie heeft nieuwe plannen voor verpakkingsafval bekend gemaakt. De helft vna het gebruikte papier en 40 procent van het totale afval is plastic verpakkingsmateriaal. Dit bedraagt alles bij elkaar 36% van de gehele afvalstroom. In 2040 moet er per inwoner van Europa 15% minder afval per persoon zijn. Maar hoe gaan we dat doen? En wat doet Hesselink Koffie? We kijken naar hoe belangrijk het is om afval niet gewoon te verbranden of in de oceaan te dumpen, maar te hergebruiken. Alles voor een duurzame wereld!

Wat doet Hesselink koffie?

Biologisch afbreekbare koffiecups

Een heerlijk kopje koffie serveren is een ware kunst. Maak het jezelf gemakkelijk. Hesselink Koffie biedt de allerlekkerste koffiecups met eigen melanges aan, ideaal voor in je koffiecorner of op het aanrecht in jouw bedrijfskeuken.

100% Biologisch afbreekbaar

Onze koffiecups zijn 100% biologisch afbreekbaar en gemaakt van houtsnippers. Dat betekent dat je de cups na gebruik bij het gft-afval kunt gooien. Zo help je mee aan het verminderen van de enorme hoeveelheid plasticafval die jaarlijks wordt geproduceerd. Beter voor de natuur en dat voelt goed!

  • Gemaakt van houtsnippers
  • 100% biologisch afbreekbaar
  • Na gebruik gooit u de cups bij het gft-afval
  • De cup wordt omgezet tot voedzaam compost

100% Recyclebare

Duurzame mono verpakkingen

In 2021 hebben wij onze compleet nieuwe 100% recyclebare mono verpakkingslijn geïntroduceerd. De vertrouwde melanges zijn sindsdien verkrijgbaar in ons moderne uiterlijk en materiaal. Deze onwikkeling werd mogelijk gemaakt door de aanschaf van een nieuwe verpakkingsmachine. De reductie van verpakkingsmateriaal realiseren we door gebruik te maken van monofolie voor de koffiezakken. De speciale folie bestaat, in tegenstelling tot ‘normale’ folie, niet uit meerdere lagen van verschillende kunststoffen, maar uit één recyclebaar materiaal. Dat betekent tevens dat de zakken vanaf nu wel bij het plastic afval mogen en dus 100% recyclebaar zijn. Dit betekent dat we anno 2022 het hoogst haalbare duurzame flexibele kunststof verpakkingsmateriaal gebruiken voor onze koffiezakken.

Hergebruiken van koffiedrap?

Lever maar in!

In Nederland worden 40 miljoen koppen koffie per dag gedronken. Dit leidt jaarlijks tot zo’n 300 miljoen kilo koffiedrab. Maar wat gebeurt er allemaal met deze koffiedrab? Er zijn namelijk vele circulaire toepassingen voor jouw koffiedrab. Zo kun je er zeep en likeur van maken, of kun je het gebruiken als voedzame bodem om er oesterzwammen op kweken. Ons doel is om zoveel mogelijk koffiedrab te redden uit het restafval. Help je mee?

Rouwmaat

Rouwmaat zamelt je gescheiden koffiedrab in door middel van emmers (20L). Emmer vol? Vraag dan een lediging aan via de Seenons web-app. De gevulde emmer(s) worden vervolgens opgehaald door een elektrische bus of een fietskoerier en zorgen er voor dat je een nieuwe krijgt.

Bekijk meer blogs

07-02-2020

Circulaire zeep van Hesselink Koffie

Koffiedik wordt niet langer gezien als een afvalproduct, maar als een nieuwe grondstof voor producten als zeep.
13-10-2021

[EN] The price of green coffee reaches an all time high!

At this moment, the price of green coffee beans is over 85% higher than a year ago. Many coffee companies are forced to increase their prices, but why exactly does this happen?
04-02-2025

Waar komt de smaak van koffie vandaan?

Waar komt de smaak van koffie vandaan? Koffie, een heerlijk begin van je dag.
05-08-2021

Nieuwe namen, zelfde melanges!

Nieuwe namen, zelfde melanges! Het is je misschien opgevallen dat de productnamen van onze melanges zijn veranderd.
11-07-2024

Ontmoet onze koffiebranders!

Iedere maand brengen wij een van onze toegewijde koffiebranders in beeld. Deze maand starten we met Sandra, het stralende gezicht van onze frontoffice.

Meer informatie over onze professionele koffieautomaten of -machines in de horeca?

Neem contact op

Horeca

Schenk de kwaliteit die je gasten verdienen.

Werk

Koffie om de werkdag mee door te komen.

Retail

Duurzame kwaliteitskoffie in jouw speciaalzaak.

Thuis

Creëer ook thuis je geluksmomenten.

  • Over ons
  • Werken Bij
  • Duurzaamheid
  • Veelgestelde vragen
  • Contact
Koffiebranderij

Rondweg Zuid 95
7102 JD Winterswijk
tel: +31 (0)543 512 416
info@hesselinkkoffie.eu

West

Bolstoen 5D
1046 AS Amsterdam
tel: +31 (0)20 647 3877
info@hesselinkkoffie.eu

Duitsland

Eper Strasse 16-18
D-48599 Gronau
tel: +49 (0) 2562 – 818 0000
info@hesselinkkaffee.de

Webshop

Rondweg Zuid 95
7102 JD Winterswijk
tel: +31 (0)543 512 416
webshop@hesselinkkoffie.eu

© Hesselink Koffiebranders Algemene voorwaarden Privacy Cookies

Prijsopgave ontvangen

Schakel JavaScript in je browser in om dit formulier in te vullen.
Voor Europese plannen verpakkingsafval
Deze website is beschermd door reCAPTCHA en de Google Privacy Policy en Terms of Service zijn van toepassing.
Bezig met laden
Page load link